Wybieramy oświetlenie na pierwsze biurko ucznia

Swoje pierwsze biurko dostajemy zazwyczaj w momencie, gdy idziemy do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Wtedy także rodzice mają za obowiązek zadbać o dobór właściwego typu oświetlenia dla swojego dziecka, które w takim miejscu będzie odrabiało lekcje oraz przygotowywało się do nowych wyzwań naukowych w szkole. W sklepach znajdziemy różnego rodzaju oświetlenie do dziecięcych biurek. Na jaki rodzaj oświetlenia się zdecydować, by naszemu dziecku odrabiało się lekcje lekko i wygodnie, aby wzrok nie cierpiał i żeby wszystkie litery w książkach były czytelne nawet w porze późnego wieczoru? Postaramy się dziś odpowiedzieć na te pytania. Oświetlenie przeznaczone dla najmłodszych użytkowników prezentuje różnorodny styl oraz oprawę. Także stopień intensywności emitowania promieni światła przez takie typy lamp jest bardzo zróżnicowany. Można zdecydować się na dyskretną lampkę, postawioną na brzegu biurka lub lampkę nieco wyższa, z regulowanym stopniem nachylenia nad blatem. Najważniejsze, aby wybrane urządzenie było w stu procentach bezpieczne dla naszego dziecka.

Oświetlenie na biurko – wygoda plus komfort

Światło płynące z lampki biurkowej powinno dobrze oświetlać cały zasięg blatu, na którym pracuje dziecko, bez względu na to, czy uczy się kaligrafii, czy też czyta podręcznik. Bardzo pomocne są lampki z małymi kloszami, gdzie bardzo szybko i lekko wymienia się żarówki. Lampka na dziecięce burko powinna:

  • być lekka w przesuwaniu, żeby przesunięcie nie zadawało dziecku zbyt wiele trudu
  • mieć długi kabel, który swobodnie można podłączyć do wtyczki
  • emitować jasny promień światła, korzystną opcją jest możliwość jego regulacji jak w lampach stacjonarnych
  • posiadać osłonkę na konstrukcję tam, gdzie wkręcona jest żarówka, aby nie doszło do przegrzań
  • mieć stabilną konstrukcję
  • elastyczny trzon, dzięki któremu można przechylać lampkę pod dowolnym kątem

Oświetlenie w sklepach z lampkami

Wszystkie sklepy sprzedające współcześnie opracowywane oświetlenie do wszelkiego rodzaju wnętrz prezentują bardzo wysoki poziom swoich produktów. Dzisiejsza lampka na biurko to już nie tylko metalowa konstrukcja w równie metalicznej barwie. To coś więcej. Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, aby rodzice mogli dobrać oświetlenie w formie lampki do pokoju dziecka, dopasowując fason lampki oraz jej kolor do pozostałych elementów wnętrz. Lampki pod względem obudowy są coraz bardziej fantazyjnie zaprojektowane. Kształtem mogą przypominać nie tylko klasyczne lampy oświetleniowe do gabinetów projektowych, ale także bohaterów z filmów fantastycznych, których tak bardzo pokochały dzieci oraz młodzież w wieku szkolnym. Czasami zdarza się także, że oświetlenie przeznaczone na biurko zawiera w swojej konstrukcji także specjalne przegrody na drobiazgi przydające się w czasie pracy przy biurku. Można do nich włożyć np. przybory do pisania lub przybory geometryczne, ołówki, długopisy, kredki, tak, aby dziecko miało wszystko pod ręką, w razie potrzeby. Nowoczesne oświetlenie na biurka dla dzieci daje szerokie spectrum możliwości.

Dodaj komentarz