Skórzane obuwie szyte na miarę – jak je pielęgnować?

Klienci, którzy decydują się wybrać buty robione na zamówienie decydują się na buty wykonane ze skóry. Taki materiał dla wielu jest wyznacznikiem elegancji oraz wysokiej jakości obuwia. Warto zdawać sobie sprawę z tego niemniej jednak, że buty ręcznie robione ze skóry potrzebują prawidłowego traktowania. Każdy posiadacz takiego obuwia winien pamiętać o tym, że o buty ręcznie robione powinno się odpowiednio dbać.

Podstawowe reguły pielęgnowania obuwia

Pamiętać należy naturalnie o właściwym zaimpregnowaniu butów skórzanych. Pozwoli to na długie utrzymanie ich w idealnym stanie. Jeżeli ktoś nie ma pojęcia, w jaki sposób zaimpregnować obuwie może zlecić to zadanie szewcowi. Własnoręczna impregnacja nie jest trudna, wystarczy zdecydować się na właściwy środek impregnujący i użyć go według instrukcji. Najważniejsze jest jednak to, żeby nie dopuścić do przemoknięcia obuwia. Jeśli już zdarzy się je przemoczyć, w takim przypadku niezwykle istotne jest to, aby w sposób odpowiedni je osuszyć. W tym celu należy użyć starych gazet, które trzeba włożyć do obuwia, dzięki nim wyciągnięcie wilgoci z obuwia będzie o wiele łatwiejsze. Naturalnie sposób wetknięcia gazet także ma znaczenie. Absolutnie pamiętać trzeba o tym, by nie suszyć skórzanych butów na grzejniku albo nieopodal piecyka, każde takie źródło ciepła zadziała negatywnie na buty – może przyczynić się na przykład do pękania skóry. Ogromnie istotne jest dodatkowo to, by w sposób stosowny wysuszyć podeszwę – jeśli jest przemoczona nie powinno się zakładać obuwia i wychodzić w nich, dlatego że zmoczona podeszwa zdecydowanie szybciej się zużywa.

Przechowywanie obuwia ma znaczenie

Każde zrobione buty na zamówienie wymagają właściwego przechowywania, o którym musi powiadomić zamawiającego buty szewc. Dzięki niemu buty będą służyć posiadaczowi o wiele dłużej. Pamiętać trzeba w szczególności o tym, aby buty trzymane były w miejscach właściwie do tego przeznaczonych, w których nie może być zawilgocenia oraz nadmiernego światła. Najodpowiedniej sprawdzi się więc zamknięta szafka na buty, którą trzeba rzecz jasna systematycznie czyścić. Szafka musi gwarantować przewiewność, jeżeli nie ma takiej możliwości, musi być często uchylana. Buty od szewca wykonane ze skóry są delikatne, wobec tego nie można na nich kłaść innego obuwia. Buty trzeba przechowywać obok siebie, w ten sposób uniemożliwia się uszkodzenie delikatnej skóry. Przydatne do przechowywania są prawidła, które polecane są butom ze skóry. Prawidła do kupienia są w różnorodnej formie, jednakże te najlepsze stworzone są z surowego drewna. Buty skórzane nie powinny być używane codziennie, po noszeniu muszą „odpocząć” minimum 24 h.

Naprawa butów Białystok – Pracowniaobuwia.pl

Dodaj komentarz