Ponadczasowe lampy ogrodowe

Gdy pierwsze promienie słońca ogłoszą ciepłą porę roku, z pewnością wyciągną wszystkich mieszkańców domu do ogrodu. Jeśli chcą oni cieszyć się świeżym powietrzem, a także domem, powinni zapewnić odpowiednie oświetlenie ogrodu, aby uzyskać optymalną dawkę światła. Niezależnie od tego, czy spędza się czas ze znajomymi na grillu, czy szczęśliwe chwile z rodziną, lub po prostu przebywa się na świeżym powietrzu odpoczywając od codzienności.

Jakie lampy ogrodowe najlepiej oświetlą dom i ogród?

Wszędzie tam, gdzie jest potrzebne światło dostęp do niego zaoferuje przenośne, oświetlenie podłogowe, które wyposażone jest w długi przewód zasilający. Taka lampa ogrodowa może być umieszczona niemal w dowolnym miejscu ogrodu i może być swobodnie przenoszona w dowolnym momencie. Jest to idealne rozwiązanie do oświetlenia akcentującego na trawniku, zapewnia doskonałe oświetlenie tarasu, balkonu lub schodów. Można go również umieścić między krzewami, obok drzew, a nawet na stole ogrodowym. Światło z przenośnej lampy ogrodowej jest rozproszone, i równomiernie rozprowadzone w otoczeniu.

Innym rodzajem lampy ogrodowej, którą można przenosić w dowolnie wybrane miejsce jest lampa dająca ciepłe naturalne odcienie, przyjemny efekt oświetleniowy i rzeźbiarski wygląd. Daje ona fantastyczny efekt w ogrodzie, na tarasie i na balkonie. Wynika to głównie z harmonijnego oddziaływania między ręcznie tkanym, lekko bulwiastym koszem z tworzywa sztucznego w rattanowym wyglądzie a świecącą kulką wewnątrz kosza, która służy również, jako dyfuzor. Chroni ona także żarówkę tworząc wspaniałe rozproszone, całkowicie nieoślepiające światło emitowane równomiernie do otoczenia.

Jeżeli ktoś ma ochotę na powrót do dawnych lat, może zdecydować się na lampę ogrodową w formie latarni, która nada tarasowi atmosferę wyjątkowego nastroju, przy której domownicy będą chętnie spędzali wieczór. Klasyczny design w nowoczesnym stylu sprawia, że biała latarnia przyciąga wzrok w ciągu dnia. Zewnętrzna latarnia może być wykonana z aluminium i tworzywa sztucznego z energooszczędną żarówką LED o białej ciepłej barwie. Ponadto zdarza się, że taka lampa ogrodowa jest wyposażona w czujnik ruchu, dzięki czemu droga od bramy ogrodowej do drzwi wejściowych nie musi być zakryta ciemnością.

Jest wielu miłośników lamp ogrodowych wracających designem do zamierzchłych czasów i na pewno chętnie sięgną po lampę z soczewką z kryształowego szkła, znaną z historycznych lampionów umieszczanych kiedyś na statkach. Połączenie tego dekoracyjnego szkła ochronnego i materiału miedzianego nadaje szczególny urok tej lampie. W procesie tym zyskują z biegiem czasu wpływy pogodowe, a patyna miedzi nadal jest niezwykle atrakcyjna. Ten żywy i trwały materiał przekonuje od wieków.

Wracając jeszcze do tematów marynistycznych warto zwrócić uwagę na ciekawe urządzenie wiszące wykonane z polerowanej stali nierdzewnej z przezroczystym plastikowym dyfuzorem, który przypomina romantyczne światło w porcie lub na statku. Energooszczędne i przyjazne dla środowiska oświetlenie LED rozprowadza światło równomiernie przez dyfuzor w całym otoczeniu. Stabilny hak pozwala przymocować lampę ogrodzeniową do niemal każdego miejsca, wystawionego na działanie czynników atmosferycznych, czyli np. balkon lub ogród.

Dodaj komentarz