Jakiego typu usługi rachunkowo-księgowe powinny wliczać się w ofertę firmy księgowej?

 

W interesach bez znaczenia jest czy ktoś ma malutką, średnią czy ogromną firmę – zawsze obowiązkowe jest organizowanie spraw związanych z księgowością, które są potrzebne dla prosperowania każdego rodzaju firmy. Na jaką księgowość najlepiej jest się zdecydować we własnej firmie?

 

Bazowa czy profesjonalna oferta księgowa?

Doradztwo księgowe to pierwsza i najważniejsza usługa, na której opiera się prowadzenie własnej firmy. Mając do dyspozycji kompleksowe wsparcie z zakresu prowadzenia firmy, posiadacz działalności może czuć się pewnie na skomplikowanym dziś rynku. Doradztwo księgowe to naturalnie różnorodne usługi. Chcąc zdecydować się na doradztwo księgowe trzeba sobie zwłaszcza zadać pytanie, czy ma to być obsługa księgowa pełna, czy też tylko częściowa. Pełna księgowość zalecana jest wszelkim tym osobom, które w przedsiębiorstwie mają dużo spraw księgowych do zorganizowania, jak również tym, którzy kompletnie nie znają się na tego typu rzeczach. Księgowość zawężona może posiadać najistotniejsze główne usługi, takie jak między innymi prowadzenie ewidencji przychodów, przygotowywanie rozliczenia rocznego bądź reprezentowanie przedsiębiorstwa przed urzędami. W przypadku pełnej księgowości do dodatkowych usług może wliczać się między innymi doradztwo w sprawach optymalizacji podatkowej czy tworzenie sprawozdań statystycznych.

Pomoc kadrowo-płacowa

Usługi powiązane z wynagrodzeniami i kadrami są wykonywane przez takich ludzi jak właśnie księgowa. Czynności te z reguły są delegowane pracownikom którzy znają się na księgowości, albowiem różnorodne czynności które wiążą się z obsługą tej dziedziny księgowości mogą być mocno wielopłaszczyznowe. Warto wspomnieć ponadto, że wymagają rzetelności, a zatem zadań tych nie może pełnić byle kto. Do usług tego rodzaju zalicza się oczywiście robienie list płac, tworzenie corocznych obowiązkowych zestawień lub naliczanie wynagrodzeń.

Pozostałe usługi, które można wybrać dla swojej firmy

bardzo dużym mieście. Wybierane są one przez posiadaczy, dla jakich rozwój przedsiębiorstwa i ład w „papierach” są bardzo istotne. Do usług takich wlicza się między innymi pomoc w nadzorowaniu rachunkowości oraz funkcjonowaniu przedsiębiorstwa czy też pomoc w wyborze stosownej dla określonej firmy formy opodatkowania. Oprócz tego na inne usługi składać mogą się usługi wiążące się stricte z optymalizacją podatkową, czyli przykładowo prowadzenie ksiąg podatkowych i ewidencji albo reprezentacja przed urzędami.

 

Księgowa TaxPit Suwałki

Dodaj komentarz