Jakiego rodzaju pokrycia dachowe preferują Polacy we własnych domostwach?

Pokrycia dachowe udostępniane są na rynku w setkach wariantów. Czy w zasadzie jednak tak znaczące jest czy pokryciem, które wytypujemy będzie blacha, ceramika, czy może papa? Przecież w rzeczywistości to jedynie dach. Trzeba jednak powiedzieć, że to nie tylko i wyłącznie, ale aż dach, bowiem jak się okazuje dach stanowi główną barierę dla wilgoci oraz nadmiernego chłodu w każdym domostwieDach to jednakże ogromnie ważny element każdego domostwa, który chroni od zimna i nadmiernej wilgoci, w związku z tym jego dobrze wykonana konstrukcja jest nadzwyczaj istotna. Mając przeciekający dach w pewnym momencie wystawiamy nasz dom, stropy, ściany oraz wszystko inne na uszkodzenia. Nie bez powodu więc chcemy ażeby dach był w najlepszej jakości i nie bez powodu dach zalicza się do jednych z droższych elementów nieruchomości, poświęca się mu sporo czasu tak samo przy tradycyjnym, jak też przy w pełni pasywnym budownictwie.

Wersje pokryć dachowych

Obecnie na rynku oferowanych jest parę pokryć dachowych. Najbardziej popularna obecnie blachodachówka oraz pokrycia dachówkami ceramicznymi praktycznie całkowicie wyparły już z rynku papę. W zastępstwie papy stosuje się dziś zaawansowane membrany, a te są niesłychanie skuteczne. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też blacha trapezowa, ta może być zamiennie stosowana z blachodachówką. Bez względu na wybór konkretnego systemu pokrycia dachu, w każdym przypadku będą się z nim wiązać pewne plusy i minusy Nie każdy producent blachy na dachy wyraźnie mówi o określonych wadach blachy dachowej, aczkolwiek takowe są. Ilość pokryć dachowych dostępnych na rynku niewątpliwie pozwala na dobór optymalnego dla siebie pokrycia, a kiedy popatrzymy jeszcze na to, że najnowsze pokrycia stają się coraz tańsze, to łatwiej jest podjąć nam decyzję o ewentualnym remoncie dachu.

Izolacja cieplna i wodna

Dach stanowi niesamowicie ważną barierę zarazem dla gorąca, chłodu, jak i wody. Nic dziwnego, że w przypadku pasywnych nieruchomości, tak istotne staje się właściwe zabezpieczenie całego wnętrza budynku, a dodatkowo profesjonalna izolacja. Dach może spowodować spore upały podczas lata i zimno podczas zimnych dni – dom może utracić przez dach aż 80% ciepła. Właściwa izolacja dachu oczywiście eliminuje całościowo ten problem. Nie ma w związku z tym nic nadzwyczajnego w tym, że kupujący tak naprawdę zmuszają producentów do produkowania pokryć dachowych w jak najlepszej jakości. Konkurencja w tym aspekcie jednocześnie sprawia, że pokrycia są cały czas unowocześniane, a ponadto dachy zyskują coraz to atrakcyjniejsze systemy izolacji termicznej. W przypadku zaawansowanych pokryć dachowych, już sam materiał jest tak przygotowany, aby zapewniać nie jedynie odpowiednie odprowadzanie wody, ale jednocześnie jak najkorzystniejsze warunki dla izolacji dachowej, która podwyższy komfort życia w danym budynku.

Producent Blachodachówki Traffic

Dodaj komentarz