Jakie oświetlenie wybrać?

Lampy witrażowe są to charakterystyczne lampy wykonane ze szkła, głównie kolorowego, ozdobionego różnymi malowidłami. Produkowane są one ze szkła o przyjemnym i ciepłym kolorze. Tworzą one niepowtarzalny klimat i są ozdobą pomieszczenia w którym się znajdują. Kiedyś, witraże wyłącznie kojarzyły się z kościołami. Już teraz to się zmienia. Coraz częściej i chętniej domownicy stosują takie lampy w domach i mieszkaniach. Pasują one z całą pewnością do pomieszczeń klasycznych, modernistycznych choć i także do tych nowoczesnych, urządzonych w wyszukanym guście. Występują także lampy witrażowe wykonane ze specjalnych kryształów. Są one znacznie droższe ale jednak cieszą się one bardzo dużą popularnością. Są to szczególne dzieła sztuki, które są bardzo eleganckie i potrzeba dużego doświadczenia aby wykonać takie lampy i żyrandole. To starannie dobrane materiały i kształty, które w całości doskonale się prezentują. Na rynku jest bardzo dużo wzorów i kolorów do wyboru wśród takiego rodzaju oświetlenia. Takie lampy i żyrandole montowane są zwykle w salonie lub również pokoju gościnnym lub pokoju, do codziennie spędzanego czasu.

Lampy witrażowe w najmodniejszych modelach

         Lampy witrażowe mogą być stojące lub wiszące. Mogą one posiadać różną wysokość i różny całkowity rozmiar. Nadają one nastrojowe światło oraz niepowtarzalny klimat. Takie lampy witrażowe stanowią doskonałą dekorację wnętrza. Klosze w takich lampach mogą być zamykane od góry lub od dołu, choć występują także takie o niepowtarzalnych wzorach i kształtach. Lampy zamykane od góry doskonale kierują snop światła na dół. Są to tak zwane lampy stołowe, które nadają się do postawienia na stole. Można przy takich lampach pracować, rozrysowywać projekty lub czytać książki. Takie lampy witrażowe mogą być również zamykane od dołu i wówczas snop światła skierowany jest wprost na sufit. Takie światło wygląda przyjemnie w pomieszczeniu i uzyskuje się efekt rozproszenia tego właśnie światła. Lampy witrażowe mają niepowtarzalny urok, którego nie da się osiągnąć poprzez zastosowanie zwykłej lampy.

Lampy witrażowe jako wspaniała ozdoba wnętrza

      Lampy witrażowe mogą być lampką nocną. Najczęściej takie lampy posiadają okrągły lub częściej, półokrągły klosz. Wzorów oraz modeli jest niezmierzona ilość w dzisiejszych czasach. Witraże im są bardziej kolorowe i im więcej elementów posiadają, tym są ciekawsze i piękniejsze. Mogą one przedstawiać na przykład martwą naturę, kwiaty, owoce. Mogą na kloszach, na witrażach znajdować się również różne figury geometryczne, często o nieregularnych kształtach.  Takie lampy wykonywane techniką hand made zyskują dużo na wartości i są one najbardziej pożądane. Wspaniale, jeśli lampy witrażowe pełnią rolę dodatkowego oświetlenia w domu a nie głównego. Wówczas, można skorzystać z niego w dowolnym momencie. Lampy witrażowe można podzielić następująco na:

  • lampy witrażowe stojące,
  • lampy witrażowe biurkowe,
  • lampy witrażowe wiszące,
  • lampy witrażowe sufitowe,
  • lampy witrażowe metodą Tiffaniego.

      Co ważne, te ostatnie lampy witrażowe w stylu i metodą Tiffany zyskują ostatnio na modzie. Takie lampy witrażowe, wykonane tą techniką są najznakomitsze i najbardziej pożądane zarówno do domów i mieszkań jak i również do eleganckich lokali czy restauracji. Takie lampy podstawy mają wykonane z miedzi lub z brązu. Takie lampy każdy szczegół mają dopracowany wręcz perfekcyjnie. Z całą pewnością lampy witrażowe zapewniają piękno dzieł sztuki w połączeniu z funkcjonalnością lampy i dawanej przez nią oświetlenia.

Dodaj komentarz